Hogyan készülj fel egy masszázsra?
Csokorba szedtük a gyakran ismétlődő kérdéseket Neked, melyekre a választ az alábbiakban olvashatod. Ha további kérdésed van, kérjük vedd fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeink valamelyikén.
Hol lehet bejelentkezni?
Bejelentkezni hozzánk telefonon, email-en, a Facebook illetve az Instagram oldalunkon keresztül lehet. Amennyiben nem reagálunk azonnal, az azért van mert dolgozunk ezért kérjük szíves türelmedet, amíg visszahívunk vagy visszaírunk.
Már a bejelentkezéskor mondd el, mit vársz a masszázstól, milyen okból döntöttél úgy, hogy igénybe veszed a szolgáltatást, pl. pihenés, stresszoldás, mozgásszervi fájdalom csökkentése, stb. Ha valamilyen egészségügyi problémád van (pl.: fogfájás, kezeletlen magas vérnyomás, stb.), azt kérjük jelezd már ekkor, mert elképzelhető, hogy az általad választott kezelés nem vagy csak részlegesen ajánlott az egészségi állapotodban.
Masszázs ajándékutalványt szeretnék vásárolni, mi a menete?
Ha Rituál Masszázs ajándékutalványt szeretnél vásárolni, akkor kérjük küldd el nekünk email-en () vagy Facebook/Instagram üzenetben a megajándékozni kívánt személy(ek) nevét (lehet becenév is) a választott masszázs nevével vagy egy adott összeg megjelölésével együtt, és mi kiállítjuk az utalványt. Az ajándékutalványok előre ki vannak nyomtatva, kézzel töltjük ki és szép borítékban adjuk át veresegyházi szalonunkban, előre egyeztetett időpontban.
Amennyiben személyes átvételre nincs lehetőség (pl. külföldről történő vásárlás esetén), akkor emailben igazoljuk vissza a vásárlást.
Férfi masszőr vagy női masszőz dolgozik a Rituál Masszázs szalonban?
A Rituál Masszázs szalonban egy férfi és egy női terapeuta, tehát egy masszőr és egy masszőz dolgozik. Lehetőséged van választani, hogy kinél szeretnéd a terápiát igénybe venni. Kérjük vedd figyelembe, hogy masszőrünk az erősebb (pl. mélyszöveti), míg masszőzünk a lágyabb (pl. aromaterápiás) masszázsokat végzi.
Milyen időtartamú masszázst válasszak?
Amennyiben először jössz hozzánk és mozgásszervi panaszod van, javasoljuk a hosszabb, 90 perces masszázs választását, hogy az egészségügyi állapotfelmérő elbeszélgetés után elegendő idő maradjon a masszázsra. Visszatérő vendégként már bármelyik hosszúságú masszázsunkat választhatod. Páros masszázs esetében a min. 90 perces kezelés a párok kedvence.
Mikor kell érkezni?
Kérjük, hogy pontosan érkezz a masszázsra. Ez azt jelenti, hogy kérjük ne gyere hamarabb (vagy ha mégis, akkor is csak 2-3 perccel), mert lehet, hogy még az előző vendéget kezeljük, vagy a helyiséget készítjük elő az érkezésedre. Lehetőség szerint ne is késs, mert az a te masszázs idődből vesz el.
Hol tudok parkolni?
Ha autóval érkezel a masszázsra, autódat a szalon bejáratánál lévő parkolóhelyen tudod hagyni . Ez a parkolóhely a szalon vendégeinek van fenntartva, ezt egy „P” betűs tábla is jelzi. Amennyiben ez foglalt, kérjük, hogy az utca szalon felőli oldalán parkolj, ezzel szabad mozgást biztosítva a szemben lakóknak. Ugyanez vonatkozik a motorral vagy biciklivel érkező vendégekre is.
Közbejött valami és le kell mondanom az időpontot, mit tegyek?
Bárkivel előfordulhat, hogy valami közbejön és nem tud elmenni a masszázsra. Ezt kellő rugalmassággal és empátiával igyekszünk kezelni és kérjük, hogy amennyire csak lehet, időben jelezd ezt nekünk! Annál is inkább, mert a kezelés napján történő lemondás vagy ha egyáltalán nem történik jelzés, az adott alkalom kifizetésével (bérlet esetén az alkalom levonásával) jár.
Mit kell hozni a masszázsra, kádfürdőzésre, infraszaunázásra?
Minden masszázskezeléshez adunk papucsot, törölközőt, kádfürdős masszázsoknál köntöst is.
Infraszaunázásnál és kádfürdővel kombinált páros masszázs rituálénál ajánljuk, hogy hozz magaddal váltófehérneműt vagy fürdőruhát.
Mit ehetek, ihatok masszázs előtt és után?
A masszázs előtt kb. 1,5 órával ne fogyassz szilárd táplálékot, hiszen a masszázs sok esetben hason fekve történik és teli gyomorral kényelmetlen lehet a fekvés. Másrészt a masszázs hatására aktivizálódnak az emésztési folyamatok, ami tovább fokozhatja a kellemetlen testérzeteket. Ha az étkezés elkerülhetetlen, könnyen emészthető dolgot (pl. zöldséget vagy gyümölcsöt) fogyassz.
Masszázs után érdemes sok folyadékot (lehetőleg tiszta vizet) fogyasztani, hiszen a kezelés hatására fokozódik a keringés és az anyagcsere is, és a bő folyadék segít a felgyülemlett méreganyagokat kimosni a szervezetből. Ne fogyassz nehezen emészthető ételeket masszázs után sem, inkább engedd, hogy tested valóban felszabaduljon, regenerálódjon.
Használhatom-e a mobiltelefonomat masszázs közben?
A terápia alatt a legfontosabb a testi-lelki ellazulás és a külvilág távol tartása, ezért kérjük, hogy a mobiltelefonod legyen kikapcsolt vagy néma üzemmódban. Ezzel egyúttal megtiszteled a terapeuta munkáját is.
Mit kell viselni masszázs közben?
Fontos számunkra a vendég ideális komfortérzete a kezelése alatt. A Rituál Masszázs Szalonban egy teljes testmasszázs alsóneműben történik. A kezelt testrészt szabadon hagyjuk, miközben a nem kezelt területeket törölközővel letakarjuk. Ékszerek, óra és öv viselete a masszázs ideje alatt nem ajánlott.
Javasolt kényelmes, praktikus, hideg idő esetén elegendő meleg ruhában érkezni. Ez utóbbi nemcsak a megfázás elkerülése végett, hanem azért is, hogy a megkezelt, ellazított izmok minél tovább ebben az állapotban maradjanak.
Mire számítsak masszázs után?
Érdemes úgy tervezni a masszázst, hogy utána minél tovább el lehessen nyújtani, ki lehessen élvezni annak jótékony hatását. Törekedj arra, hogy a masszázs után még 1-2 órán át nyugalomban lehess.
A masszázskezelés után, számítani lehet különböző fokú izomláz jelentkezésére, amely egyénenként eltérő lehet. Ennek elkerülése vagy enyhébb és gyorsabb lefolyása érdekében javasolt sok folyadék (víz) fogyasztása és lehetőség szerint egy lazító, melegvizes fürdő beiktatása.
Hogyan tudok fizetni?
A Rituál Masszázs szalonban készpénzes és átutalásos fizetésre van lehetőség.
Mikor ellenjavallt a masszázs, részlegesen vagy teljesen?
- Láz
- Fertőző betegség
- Akut gyulladás
- Daganatos betegség
- Friss trauma, műtét utáni állapot
- Vérzékenység, illetve véralvadásgátló gyógyszer szedése
- Előrehaladott csontritkulás
- Be nem állított magas vérnyomás
- Ízületi instabilitás
- Egyes szív- és keringési problémák
- Visszeresség (az érintett végtagot nem szabad masszírozni, de máshol lehet)
- Legyengült, alkoholos, beszámíthatatlan állapot
- Terhesség
- Menstruáció (egyéni)